O nas

Nasza hodowla to nasza rodzina


Koty były obecne w naszym życiu od zawsze ale miłość do ragdolli zrodziła się w nas po odwiedzeniu kilku wystaw kotów rasowych. To na wystawie w Warszawie nasze serca skradły ich błękitne oczy i miękkie futerka. Zaczęliśmy zgłębiać wiedzę na temat rasy nie myśląc jeszcze wówczas o hodowli. Pierwszy Ragdoll pojawił się w naszym domu w 2014 roku.

Po długich i skrupulatnych poszukiwaniach wśród polskich hodowli z tradycjami nasze serce skradła urocza sealowa bicolorka Jeorgiana Charming Eyes *PL. Jej wspaniały charakter i radość jaką dawała nam co dnia utwierdziły nas w przekonaniu , że chcemy hodować koty tej rasy. W 2015 roku nasza hodowla została zarejestrowana w Śląskim Klubie Miłośników Kotów Rasowych (ŚKMKR), który działa pod patronatem Felis Polonia (FPL)  czyli największej organizacji w Polsce zrzeszające legalne  Kluby i Stowarzyszenia  Felinologiczne i wybraliśmy dla niej przydomek RUFARO*PL co w języku shona oznacza SZCZĘŚCIE.

Nasze koty są naszym szczęściem


Mieszkamy w domu jednorodzinnym, w małej miejscowości Chylice, pod Warszawą. Naszym celem jest hodowanie pięknych, dobrze socjalizowanych i zdrowych kotów. Od chwili narodzin kociaki stają się pełnoprawnymi członkami rodziny i uczestniczą w naszym codziennym życiu. Są z nami na każdym kroku, to dzięki nam poznają ludzki świat i uczą się zaufania do ludzi.
Są wesołe, otwarte, ciekawskie, wszędobylskie, nierzadko mocno rozgadane. Każdy kociak ma swój wyjątkowy charakter ale łączy je jedno – potrafią kochać bezgranicznie. Zawsze szukamy dla nich odpowiedzialnych opiekunów gotowych oddać im całe swoje serce tak jak my oddajemy. Hodowla pozostaje pod stałą opieką zaufanych lekarzy weterynarii. Nasze koty są badane pod kątem HCM, PKD, Felv i FIV z wynikiem ujemnym.